RSS
środa, 03 lipca 2013

Wiele osób stara się być oryginalnymi, ale ciężko jest znaleźć nie raz coś unikatowego, gdy w sklepach sprzedaje się masówkę. Dlatego czasami lepiej jest stworzyć coś samodzielnie. Ale co tak właściwie możemy zrobić samodzielnie w domowym zaciszu?

Jeśli nie ograniczają nas czas, pieniądze i materiały możemy zrobić wszystko. Jednakże najpopularniejszymi przedmiotami ręcznie robionymi są: wyroby biżuteryjne, skrzynki, ubrania oraz obrazy.Żeby zrobić naszyjnik ze zdjęcia powyżej wystarczy mieć kolorowe tasiemki, koraliki o różnych kształtach, barwne dżety i dobre nici. Na sztywnym materiale naszywamy tasiemki w kształtach przypominających kwiaty, naszywamy na nie koraliki i po paru godzinach pracy możemy doszyć taśmę, którą będziemy wiązać na karku. Co prawda nie jest to łatwy przedmiot do wykonania dla osób, które nigdy nic nie szyły, ale można zrobić też mniej strojne wersje.

 

12:18, hanadorota
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 27 czerwca 2013

Czasami gdy nie możemy znaleźć jakiegoś przedmiotu w sklepie postanawiamy zrobić go samodzielnie. Nie raz nam się to uda, innym razem zanim jeszcze się za to zabierzemy dojdziemy do wniosku, że wykonanie takiej rzeczy jest dla nas za trudne i odpuszczamy. Jednak wszystkiego można się nauczyć nawet, jeśli nigdy w życiu niczego takiego nie musieliśmy robić.

Przykładowo, gdy chcemy zrobić sobie unikatową torebkę, jak ta na zdjęciu poniżej, wcale nie musimy kończyć szkoły krawieckiej.

Obecnie wystarczy nam tylko umiejętność szukania informacji. Po pierwsze, jeśli chcemy zrobić coś samodzielnie musimy mieć potrzebne materiały i narzędzia. Po drugie potrzebna nam będzie instrukcja. Bardzo szybko znajdziemy opis jak uszyć torebkę w starych magazynach dla pań lub na blogach takich jak ten. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zaglądaj częściej.

1 , 2